Home » z życia szkoły » Sea Park SARBSK

Sea Park SARBSK

We wtorek rano uczniowie klasy pierwszej, drugiej i kilkoro starszych uczniów udało się na wycieczkę w okolice Łeby. Odwiedziliśmy tam Park Rekreacyjno-Edukacyjny. Park istnieje dopiero od 2012 roku, ale oferuje już teraz wiele atrakcji.Obejrzeć można wiele stworzeń morskich w ich naturalnych rozmiarach. Poznać można ich obyczaje, sposób odżywiania, miejsce zamieszkania.

Zwiedziliśmy również Muzeum Marynistyczne ze zbiorami rękodzieła marynistycznego. Były tam piękne szopki bożonarodzeniowe, łodzie, kutry, jachty, rybacy przy pracy.

 Obejrzeliśmy aleję latarni morskich. Odszukaliśmy tę znajdującą się najbliżej nas, czyli latarnię morską w Ustce. Największe jednak wrażenie wywarło na wszystkich Oceanarium Prehistoryczne. Tam  w wymiarze 3D obejrzeliśmy zwierzęta  zamieszkujące   podmorskie głębiny wiele tysięcy lat temu. Bardzo przestraszył nas prehistoryczny rekin, który „zaatakował”ścianę akwarium tak mocno, że aż zadrżała podłoga, pękła szyba i popryskała nas woda. Była to oczywiście tylko animacja komputerowa, ale niezywkle realistyczna. Długo po tym zdarzeniu dzieci opowiadały swoje przeżycia.

Po tylu wrażeniach dzieci zjadły obiad i odpoczywały na placu zabaw.Pogoda nam dopisała więc harcom nie było końca.  Z uwagą przyglądaliśmy się zabawom fok.Czekaliśmy też na następną atrakcję parku – karmienie fok.

Na zakończenie pobytu w parku obejrzeliśmy piękny film o życiu żółwi. Był to film 5D więc wszyscy odczuwaliśmy ruch, powiew wiatru, a na niektórych leciały drobne kropelki wody.